Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Echipament pt supraveghere copil la scoala

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Falconeti73

Falconeti73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.09.2011
Sa-mi spuna cineva daca stie daca exista un echipament prin care sa pot sti tot timpul unde se afla copilul meu, la scoala, etc. Multumesc

#2
kAos

kAos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 20.12.2005
Da, ii implantezi un cip.  Iei legatura cu Agent Smith. Il poti contacta pe telefonul fix, nu mai stiu numarul, google it.
Detalii:
http://www.greaterth.../Chip_Implants/

8-|

Edited by kAos, 16 September 2011 - 08:15.


#3
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Ha, ha. Acum cateva minute eram intr-un alt site si ce vad.
http://www.bestcoolm...amp;channel=web  
Daca citesti atent vezi ca e pe bani...Sper ca nu se considera reclama. Eu nu l-am incercat.

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,878
  • Înscris: 06.01.2008
Sa revenim putin cu picioarele pe pamant.
Cel mai simplu ar fi sa-i cumperi un smartphone mai slabut, dar care sa poata rula non-stop Kaspersky sau alt antivirus cu functii de blocare/localizare telefon cu ajutorul GPS-ului in caz de furt, il setezi cum trebuie si apoi atat timp cat copilul e intr-un loc cu semnal de la reteaua de telefonie mobila il vei putea localiza.
L.E.: deocamdata Kaspersky Mobile are toate modulele compatibile doar cu Symbian si Windows Mobile, iar pe Android nu ai criptare si Parental Control, ci doar Anti-Theft, Privacy Protection, Call & SMS Filter si Anti-Virus.

Edited by Hider141, 16 September 2011 - 08:40.


#5
asyx

asyx

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,059
  • Înscris: 14.06.2008
cei de la telefonia mobila  stiu sigur in ce locatie(aproximativa ) se afla.vorbeste cu ei poate au un mod in care poti solicita acest serviciu de urmarire

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,878
  • Înscris: 06.01.2008
1. Sunt 99,9999% sigur ca nu au voie sa-ti ofere astfel de informatii, din cate stiu doar SRI-ul are acces la asa ceva.
2. Triangularea pe baza celulelor GSM e destul de inexacta (poate chiar si eroare de 4-5km in functie de dispunerea antenelor GSM), in timp ce GPS-ul iti ofera locatia cu eroare de maxim 1-2 metri.

#7
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 01.12.2007
Bodyguard.

#8
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Gps-ul nu are semnal in incaperi...

#9
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Mai bine ii oferi educatie copilului ca sa nu fie nevoie sa-l monitorizezi ca la securitate. Cand nu era GPS ce faceau parintii?

#10
Falconeti73

Falconeti73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 14.09.2011

View PostJayBird, on 16th September 2011, 10:16, said:

Mai bine ii oferi educatie copilului ca sa nu fie nevoie sa-l monitorizezi ca la securitate. Cand nu era GPS ce faceau parintii?
Nu de educatie e vorba ci de faptul ca sunt atatia nenorociti pe lumea asta care pot face rau unui copil. Si vroiam sa-i stiu locatia in orice moment, ca decat sa ai nevoie de politia noastra....... mai bine te feresti singur.

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,878
  • Înscris: 06.01.2008
Tocmai de asta, cea mai "eleganta" solutie cred ca e cea a unui telefon mobil cu receptor GPS bun, si cu ecran de maxim 3,5-3,7", ca sa-l poata tine usor in buzunar.
Daca te vei hotara ca ramai la solutia asta, poti posta aici si sa ceri sfatul celorlalti useri pentru a alege un telefon bun.
Singura problema e ca in timp s-ar putea ca fiul/fiica ta sa creada ca nu ai incredere in el/ea, si ca de aia il supraveghezi.

Edited by Hider141, 16 September 2011 - 12:31.


#12
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
http://www.orange.ro...e-flota-ro.html
Vezi daca poti si pentru privat.

#13
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View PostFalconeti73, on 16th September 2011, 13:22, said:

Nu de educatie e vorba ci de faptul ca sunt atatia nenorociti pe lumea asta care pot face rau unui copil. Si vroiam sa-i stiu locatia in orice moment, ca decat sa ai nevoie de politia noastra....... mai bine te feresti singur.
Atunci poti sa ii cumperi asa ceva senior s02 sau un telefon samsung, de exemplu, mai performant care are optiunea sa trimita , in caz de urgenta, un mesajla numerele prestabilite.

#14
AboveTheSky

AboveTheSky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 03.08.2011
Fa asa : nu imi vine sa cred ca nu a scris nimeni despre asta pana acum : iti faci un email la gmail, ii iei un telefon mai destept, nu neaparat smartphone, pe care instalezi Google Maps, telefonul (numarul) sa aiba internet activat, o extraoptiune ceva si in Google Maps te conectezi cu userul si parola emailului in meniul Latitude si telefonul va transmite locatia cu o aproximatie de 500-1500 metri in oras, pe baza antenelor gsm, deci trebuie sa aiba semnal. Iar tu de acasa intrii pe pagina google latitude unde te loghezi tot cu userul si parola emailului si ii vezi locatia. :D

#15
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
500-1500 metri e deja inutilizabil,inseamna enorm.De la scoala pana la barul din coltul strazii face 150m.

#16
AboveTheSky

AboveTheSky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 03.08.2011
Daca tel are gps si prinde semnal, are o acuratete mai mare. Desi am impresia ca e mic si nu se duce in baruri. Si am uitat sa zic ca trebuie Google Maps versiunea 4.1.1 de la m.google.com/maps. E ceva totusi si e gratis. Ca indoor gps-ul nu intra oricum, dar semnalu da.

#17
asyx

asyx

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,059
  • Înscris: 14.06.2008

View PostFalconeti73, on 16th September 2011, 08:58, said:

Sa-mi spuna cineva daca stie daca exista un echipament prin care sa pot sti tot timpul unde se afla copilul meu, la scoala, etc. Multumesc
incearca aici

http://www.bestcoolm...amp;channel=web

sau aici

http://www.buzzle.co...n-for-free.html

Edited by asyx, 17 September 2011 - 05:48.


#18
cercetasii

cercetasii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 16.12.2011
SENIOR S02-GPS este unul dintre cele mai proaste telefoane aparute in piata si oricum de la dualsim nu voi mai comanda niciodata vreun produs, am o experienta deosebit de negativa cu ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate